Proč nás postihly povodně

20.9.2002 00:00
Duchovno

Rozhovor o tom, že povodně nepostihly naši zemi náhodou, o varování prasklého zvonu, o negativní energii, která stoupá našimi těly, o duchovní cestě našeho národa a také praktické rady, jak si pomoci.

Proč vlastně přišly záplavy? Prasklé srdce zvonu ve Svatovítské katedrále nás varovalo. Jsme ve středu Evropy a věku Vodnáře. Okolo nás se nahromadila negativní energie. Do Prahy přišla spousta lidí s ne příliš čistými myšlenkami a energie negací se čím dál víc kumulovaly. Naše myšlení se také poněkud "zacyklilo".

Lidé si ale myslí, jak je hrozné, že povodeň přišla.
Podle zákona vesmíru, že nic není náhoda, nepřišly náhodou ani tyto záplavy. Když se na to podíváme z hlediska duchovního, pak pochopíme, že musely přijít.

Jak se máme vyrovnat s velkými materiálními ztrátami?
Všichni bychom měli pochopit priority hodnot, že peníze a bohatství nejsou to nejdůležitější. Nic proti penězům, jsou třeba a nejsou nic špatného, pokud je nepovyšujeme tam, kam nepatří. Žijeme-li v rovnováze fyzického bytí a duchovna, pak máme na ně jiný úhel pohledu (nikoliv ale negativní). Někteří lidé se nechtěli hnout od svých majetků, povyšovali hmotu nad zdraví a život. Ale to nejcennější - život sám - jim zůstal.

Můžeme nějak jednoduše na sobě začít pracovat?
Podívejme se za svým životem zpět. Kolik jsme měli varování od vesmíru v podobě třeba nezdarů, úrazů, nemocí, které jsme neslyšeli. Je důležité se začít měnit a myslet pozitivně. Měnit můžeme jedině každý sám sebe, ne ty ostatní, jak bychom nejraději chtěli, a pokud to dokážeme změníme tím i svou vibraci a jí i okolí. Práce na sobě bolí, ale je nutná.

Proč je duchovní cesta tak důležitá?
Zrození je škola a práce na sobě, abychom se příště obohaceni o poučení mohli zrodit o stupínek výš na žebříčku našich životů. Když v pozitivním myšlení se dokážeme i zastavit, věnovat čas sobě a svému duchovnímu růstu, relaxaci a meditaci, zklidníme se natolik, že uslyšíme hlas své duše, který nám nikdy špatně neporadí. Potom dokážeme přijmout i vše nepříjemné, co nás v životě potká, s pokorou a poděkováním za školu života.

Co by nám tedy povodně mohly přinést pozitivního?
Změnu v myšlení lidí. Uvědomění priorit, žebříček hodnot. Až vyčistíme Prahu a Čechy, začneme volněji dýchat a uvědomíme si, že je tady úplně jiná energie. Vzájemné láskyplné a ohleduplné chování. Soucit s druhým, ne však lítost, protože tou si roztáčíme emoční spirálu a nevidíme pak věci z nadhledu.

Máte nějakou praktickou radu pro náš národ?
Měli bychom všichni zůstat v tom naladění a pomoci, my Češi se dokážeme krásně sjednotit, když o něco jde. Většina lidí pomáhá, je to krásný pocit.

V období po záplavách se cítí spousta lidí špatně a neví vlastně proč.
Ne každý jsme na tom stejně, ale rozvířená negativní energie se transformuje přes nás lidi a stoupá od nohou (oteklé nohy) skrze naše tělo. Vědomě ji přijměme a poslužme jako čistící kanál a přes pochopení, odpuštění a lásku ji nechme projít 7. čakrou ven. Není se čeho bát.

Jsou ještě nějaká nebezpečí?
Někdy nám zbytky špatně vyčištěných negací působí na psychiku. Něco jako pan Jekyll a pan Hyde. Pak je dobré uvědomit si dobro od negací a rozhodnout se, že nepotřebuji negace ke svému životu a propustit je.

Takové techniky samozřejmě nezvládnou všichni lidé, probíhá to i nevědomě?
Možná, že si někteří ani neuvědomují, že na ně negace takto působí. Pak se člověk cítí nesvůj, unavený atd. (Pokud to někdo nezvládá sám, může se objednat k léčiteli na terapii.)

Jsou ještě další, jednodušší způsoby?
Obklopit se mimo jiné příjemným prostředím. Pomoci mohou léčivé kameny, obrazy (o tom možná příště), vonné tyčinky, svíčky, hudba a byliny. Velmi dobrá je večerní rekapitulace celého dne, jak jsme využili všech setkání, co pro nás znamenala, co nám chtěla říci a poučení z chyb, které jsme udělali bez odsuzování sebe sama. V duchovním růstu toto velmi pomáhá.

Nazrála situace k tomu, že i ti materiálně založení lidé se začnou zamýšlet?
Snad ano. Je to jejich svobodná vůle. Nikdo s nimi nemůže manipulovat. A můžeme pomoci jen těm, kteří chtějí.
Děkuji za rozhovor. Gita Strollová

P.S.: Povídala jsem si s paní Janou Sedlmajerovou, která maluje léčivé obrazy, vytváří individuální energetické vizitky a loga, pracuje s drahými kameny, léčivou terapií, numerologií... Její obrazy fungují jako pomůcka při relaxaci i meditaci, napsala brožurku o léčivé síle kamenů.

Máte-li zájem, navštivte její internetové stránky na http://www.volny.cz/jsedlmaj.
Chcete-li paní Sedlmajerovou kontaktovat, volejte na tel. čísla 222 586 041, 271 770 700 nebo 603 811 280 (SMS vítány), příp. pište na adresu Jana Sedlmajerová, Jeseniova 87, 13000 Praha 3.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

poslední příspěvek krásný...! tak tak jak my se chováme k přírodě...
 |  26.6.2009 12:48

Díky za uznání.Mirek
 |  26.6.2009 13:06

A co vykácené lesy? O kolik procent poklesl lesní porost od r. 1990? Ví...
 |  26.6.2009 13:36

Test: Proč zemřel Jackson? - Podlehl nemoci - Bral příliš mnoho...
pimponym  |  26.6.2009 13:57

To co dokázali zelení khmérové nedokázala příroda za 400...
 |  26.6.2009 13:59

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *