Probouzení léčivé energie

5.4.2000 00:00
Duchovno

Všichni máme planoucí fyzickou a duchovní energii ve větším množství, než si uvědomujeme. Tuto energii můžeme probudit a používat ji při meditaci a v každodenním životě. Vždyť energie a světlo jsou totéž. Abychom pomohli svému zdraví, duševnímu i tělesnému; můžeme zapálit a zvětšit svou vnitřní energii, světlo a moudrost.

Cvičením k probuzení této síly je meditace o vlastním těle jako o zdroji obrovské energie. Pohodlně se posaďte v teplém prostředí, zavřete oči, nebo je nechte pootevřené. Dýchejte přirozeně a klidně. Pomalu si představujte své tělo jako úžasnou, nádhernou věc s její pokožkou, kostmi, svaly, nervy a dalšími orgány a miliardami buněk všeho druhu potřebnými pro tento zázrak života.
Toto všechno si můžete představit s tak vědeckou přesností, jak si přejete, i když realistický přístup není nezbytný. Pro léčivou sílu meditace je důležité použít jakoukoli představivost, která vám pomáhá, abyste cítili a věřili, že vaše tělo je pozitivním místem obrovské energie a nezdolnosti.
Na začátku vám velmi pomůže, když si představíte jednu buňku svého těla, vstoupíte do ní a uvidíte a ucítíte její zázračnou vitalitu. Představte si její velikost. Mohla by být velká jako celý vesmír.

Možná budete považovat za vhodné přinést do svého rozjímání trochu živelných vlastností země, vzduchu, ohně a vody - jako je plodnost nebo síla země či očišťující vlastnost vzduchu. Krásu a bohatství této jedné buňky můžete také ocenit tím, že si představíte nějakou melodii nebo jiný příjemný zvuk, či se dotknete buňky a budete vnímat její živost a pulzující sílu.
Když se budete nějakou chvíli věnovat jedné, dvěma nebo třem buňkám, postupně rozšiřte meditaci tak, abyste cítili rozsáhlost svého těla, jeho úžasnou sílu a schopnost léčit. Uvědomujte si, že jste na místě plném krásy, zázraků a nekonečného bohatství.

Potom se vraťte a dívejte se na jednu nebo několik buněk, jasných a zářících světlem. Pociťujte teplo světla. Oslavujte toto klidné, báječné místo světla, třeba si znovu představte příjemnou melodii a zvuk. Zahajte svou meditaci tak, že si představíte své tělo zářící zdravím a teplem.
Představte si a vnímejte, že každá temnota, chlad, bolest, tlak, smutek nebo disharmonie v těle nebo mysli je léčena tímto zářícím světlem, pocity klidu a míru, oslavnými zvuky. Všechny buňky jsou živé v jednotě štěstí a vřelosti. Léčivá energie a světlo miliard buněk naplňují jako paprsky miliard sluncí vaše tělo. Vracejte se k tomuto pocitu znovu a znovu a vyhřívejte se v něm.
Nakonec byste si mohli představit světlo a energii vyzařující z vašeho těla jako jasný oheň v temnotě. Můžete vidět paprsky vyzařující z vašeho těla v auře, ochranném kruhu léčivé energie. Potom se léčivá energie rozšíří, aby se dotkla jiných lidí nebo míst, zalévá je světlem a pohodou. Jste-li zkušení meditující, mohli byste se postupně otevřít celému vesmíru. Ať je vaše rozjímání jakékoli, skončete uvolněním a splynutím se svými pocity.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Velmi pěkný článek.Vyučuji meditaci řadu let a souhlasím s Vámi, že...
Mgr.Jana Hochmannová  |  17.9.2006 02:30

S podobným způsobem práce jsem se setkala u mé paní psychoterapeutky,...
Hana B.  |  8.12.2007 12:07

S podobným způsobem práce jsem se setkala u mé paní psychoterapeutky,...
Hana B.  |  8.12.2007 12:07

Pokud máte zájem absolvovat Reconnection od skutečného certifikovaného...
Petr Doležal  |  9.3.2008 21:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *