Porozumění karmě: příčina a důsledek

Porozumění karmě: příčina a důsledek

17.12.2008 00:00  |  Duchovno

Zákon karmy je jedním z nejdůležitějších zákonů ovládajících náš život. Chápeme-li jej a žijeme-li podle svého pochopení, jednáme-li podle toho, co víme, zažíváme pocit úplnosti a míru. Žijeme-li neharmonickým způsobem a ignorujeme podstatu věcí, zakoušíme nesoulad, bolest a dezorientaci.... celý článek

Komentářů: 11 | Poslední komentář: 22.6.2014 00:49

Komentáře

reagovat 18.3.2009 07:42 - Anaghiri

To je laické. Karma je mnohem víc, je to v základu Vůle Stvořitele. Děje se mnoho věcí jen proto, že je to Jeho vůle.

reagovat 2.11.2009 18:46 - Maret

Vždyť Ježíž z vůle stvořitele vzal všechny hřích na sebe. K čemu by mu byla tedy karma, Bohu. Po zavedení Ideologiky karmy v tibetu, který byl v dávný dobách před příchodem budhistu velice bojovný a dá se říc že Darma, tedy učení o čtyřech pravdách a karmě, osvícení, tuto bojovnost a i zločinost odstranila.

reagovat 2.11.2009 18:54 - Maret-pokračování

Dá se říc, že karma složí především člověku a společnosti k socializeci jedinců ve společnosti, bez ohledu ne to zda reirkarnace a karma je pravda nebo ne. Toto je vzhledem k dané skutečnosti druhotné. Tak jako to zda ti Bůch odpusti všechny viny. Pokud ti neodpustí ti co jsi jim ublížil.

reagovat 2.11.2009 19:02 - Maret-pokračování

A pokud cítíž opravdovou lítost karma se maže, získáš od Boha odpuštění, tak je to uvedené, smytí hříchu jako v Křesťanství. Je to součestí 4 pravd. A jak víte že to je vše pravda, proč by Ježíš umíral za mé hříchy, byl jsem snad u jeho ukřižování a podílel se na tom. Proč bych s měl reirkarnovat.

reagovat 2.11.2009 19:12 - Martin-pokračování

Všechno to jsou Ideologiky, i když žádnou pravdu mí nemusí, vždyť já se radoval, měl radost a kde byla májá utrpení. Já se smál a nemoch jsem přestat a podle nich to bylo utrpení, že smích skončí v tom je utrpení. Kdybych se jenom radoval jak bych věděl, že se raduju, jiný stav než radost bych nezažil, to by bylo utrpení.

reagovat 2.11.2009 19:38 - m.

muj nazor,nejsem primo verici,ale ve starem zakone se docteme,,OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB,,clovek nemuze uniknout nasledkum svych myslenek a cinu a treba se tomu branite vsi silou,jen duchovni praci sami na sobe dosahneme toho,ze karmu proste prijmeme,ikdyz na pocatku je nepopsatelny strah z toho co se v nas skryva.

reagovat 4.11.2009 08:00 - Ovečka

Kdyby se člověk měl řídit podle své karmy,NEMUSEL už by Ježíš Kristus kvůli nám a našim vinám chodit na kříž prolít svou krev za naše hříchy a hříchy všech.Jen vyznáním-pokáním z hříchú a uvěřením,že Ježíš zemřel pro tebe na kříži se člověku odpouští a má jistotu spasení-věčného života s Bohem.Ano,je to bláznovská zvěst,jak to popisuje jeden verš z Bible.
Neboť tak bůh miloval svět,že dal svého jediného Syna,aby žádný,kdo v něho věří měl život věčný. Jan3,16

reagovat 8.11.2009 11:12 - Granvin

Ježíš umřel za to, že předal učení, kterým se můžeme zbavit svých hříchů, je teda možný říct, že zemřel za naše hříchy. Jediný rozdíl je v tom, co si pod tím představíme. Klasické pojetí, které nám předává církem je z pohladu jiných nauk i logiky blábol.

Oko za oko, zub za zub.
Pokud se podíváme na Bibli analyticky, tak zjistíme, že se postupně vyvíjela v závyslosti na tom, jak se vyvíjeli lidi, pro které byla psána. Z počátku nám naši otcové předali pravidlo oko za oko, zub za zub. Byla to surová doba a tohle byla cesta, která byla přijatelná tehdejšími lidmi. Poté, když byli lidé připravení pokročit dál přišel Mojžíš a předal jim desatero přikázání - Nezabiješ, nepokradeš.... V té době už byli lidé připraveni tahle přikázání přijmout a na nějakou dobu jim vystačili. S příchodem nového zákonu ale starý zákon padá a Ježíš ustanovuje nové pravidlo, přikázání lásky. To je pravidlo, které jsme měli zvládnou, měli jsme na to 2000let, ale přesto jsme v mnoha případech často pozadu. Teď nadchází doba, kdy i tohle přikázání pomine, kdy nový zákon bude ustupovat do pozadí a doba Ježíše, Marie, a Boha otce končí a nastupuje nový řád, nová úroveň, kterou je těžko popsat slovy.

reagovat 9.11.2009 10:26 - m.

,,Tak jako se clovek zbavuje starych obnosenych satu a obleka si nove,stejne tak duse uveznena v tele se zbavuje starych tel a vstupuje do novych.Nebot smrt ceka kazdeho,ktery se narodi a kazdeho,kdo zemrel.,,

reagovat 22.6.2014 00:49 - Balieti

Na karmu nevěřím, ale je pravdou, že nedávnou jsem si četl své dřívější komentáře a přijde mi, že dříve jsem byl rozumější. Duše špinavá, mysl nahnutá. Zdravá mysl a silnej duch, to je oč jde. Člověk to pozná, od toho jak je vnímavej, jak třeba radí, jaké myšlenkové pochody mu naskakuji, jestli dokáže reagovat stejně jako dřív. Dříve jsem měl pocit, že jsem uměl podpořit, taky se mi sem tam někdo svěřoval se svým trápením a člověk měl pocit, že, když něco řekne, tak neublíží, že to má aspoň trochu hlavu a patu, že člověk cítil jakousi zdravou pozici svého vnitřního kompasu. A mě to těšilo. Nebyli to sice žádné geniální myšlenky, ale byla z nich cítit zdravost a nezasaženost. Samozřejmě, ne každému bych se otevřel a ne od každého by mi to lichotilo, ostatně, šlo právě o jednoho člověka, jehož úsudku jsem dával velkou váhu. Nejde o to jen jednorázově poradit, vytrhnout dílčí názor, ale o větší objem, kterej by vykresloval jak pohled na svět tak i člověka, prostě takovej souhrn, kterej by odrážel člověka samotného. A teď chybí pocit, že mysl je zdravá, po jejímž boku by se člověk cítil dobře. Ta tam je výsadní postavení vrby. Mysl a duše, ten koktejl ztratil svou šťávu.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

muj nazor,nejsem primo verici,ale ve starem zakone se docteme,,OKO ZA OKO,ZUB...
m.  |  2.11.2009 19:38

Kdyby se člověk měl řídit podle své karmy,NEMUSEL už by Ježíš...
Ovečka  |  4.11.2009 08:00

Ježíš umřel za to, že předal učení, kterým se můžeme zbavit svých...
Granvin  |  8.11.2009 11:12

,,Tak jako se clovek zbavuje starych obnosenych satu a obleka si nove,stejne...
m.  |  9.11.2009 10:26

Na karmu nevěřím, ale je pravdou, že nedávnou jsem si četl své...
Balieti  |  22.6.2014 00:49

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *