Nutnost spirituality v našem životě

29.3.2000 00:00
Duchovno

Má-li mít náš život skutečný smysl, musí obsahovat spirituální prvek. Bez něho život skutečný smysl nemá. Bohužel někdy musí přijít neštěstí, abychom si to uvědomili.

Dojde-li ke katastrofě, cítíme potřebu klást na místo nehody květiny; modlíme se za zemřelé a za truchlící pozůstalé; účastníme se zádušních mší. Na chvíli si uvědomíme duchovní rozměr své existence a povznese nás to.

Lidstvo je nemocné, protože z našeho života vymizel spirituální prvek a nahradila jej pýcha na naše vlastní schopnosti. Dokud znovu nepocítíme hlubokou pokoru plynoucí z vědomí dokonalého vnitřního propojení všech částí vesmíru a dokud se spirituální dimenze opět nestane součástí našeho života, budoucnost světa bude nejistá.

Obvykle si neuvědomujeme, jak stresující je pro nás nepřítomnost duchovní dimenze. Tento stres však skutečně existuje a podílí se na vzniku a rozvoji nemocí, které nás postihují. Nemoc, zvláště pak tak vážná, jako je rakovina, může náš duchovní stres ještě zvětšit. Vnucuje se nám myšlenka, že Bůh se o nás nestará nebo že nás opustil nebo že možná Bůh ani neexistuje. Nemoc nás však může také inspirovat k tomu, abychom se konečně pokusili porozumět svým duchovním potřebám. Náš duchovní stres se zmírní, pochopíme-li, že Bůh je stále s námi, ať jsme sebevíc nemocní. Víra může přispět k našemu uzdravení.
Dítě přichází na svět s přirozeným smyslem pro zázračnost všeho, co kolem sebe v přírodě vidí; spiritualita je nám vrozena. Materialistický svět, do nějž vstupujeme, však duchovní rozměr naší přirozenosti rychle zničí. Je-li náš obzor omezen pouze na materialistický svět, je pro nás velice obtížné pocítit, pokoj, jenž přesahuje veškeré poznání.

Související články

Existuje mnoho forem spirituality

15.8.2001 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ano, je to tak. Jakmile si řeknete, že Bůh je vždy tam, kde jste vy a...
Aneta  |  14.5.2006 19:16

Ahojky Aneto. Konečně jsem potkala člověka stejného ražení. Úplně...
 |  20.5.2006 11:21

Svět je úžasné, magické místo plné možností a zázraků. Ne snad,...
Jirka  |  12.9.2008 22:53

Ahoj Aneto, také mě zaujal Tvůj přístup. Jestli se ještě někdy...
Jana  |  25.2.2009 08:17

Ahojky Anet,ve všem máš pravdu.Mě láska pomohla si plno věcí uvědomit...
Evík  |  28.6.2009 16:53

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *