Nizozemští chovatelé dobytka se obracejí o pomoc ke svatému

3.4.2001 00:00
Duchovno

Nizozemští chovatelé dobytka se v obavách z dalšího šíření epidemie slintavky a kulhavky v zemi obracejí stále výrazněji ke svému patronovi svatému Antonínovi.
Podle agentury Reuters o tom svědčí prudce rostoucí počet prodaných soch tohoto světce, který zaznamenali nizozemští obchodníci.

"Prodej sošek sice roste již dva roky, ale nynější epidemie slintavky a kulhavky přispěla k nebývalému vzrůstu" počtu kupujících, informoval Martien van Dam, který stojí v čele jediné firmy, jež v Nizozemsku produkuje sošky světců.

Během posledních tří měsíců prodala firma Mavada 75 svatých Antonínů, tedy stejné množství jako za celý předcházející rok. Výskyt slintavky a kulhavky byl v Nizozemsku zaznamenán minulý měsíc a od té doby bylo v zemi potvrzeno dalších 12 případů.

Svatý Antonín pocházel z Egypta, kde se narodil v roce 251. Je považován za ochránce dobytka, zemědělců a řezníků. Bývá zobrazován jako poustevník s prasetem u nohou, což má zpodobnit jeho schopnost ochraňovat před dobytčími epidemiemi.

Zdroj: HAAG 2. dubna (ČTK)

Související články

O stigmatech

24.7.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Svatý Antoníčku, prosím oroduj i za české krávy!!!
Sičák  |  5.4.2001 00:36

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *