Morfické pole

Morfické pole

6.4.2012 00:01  |  Duchovno

Jako vědec se Sheldrake setkal s mnoha jevy, které nemohl vysvětlit moderním přírodovědeckým poznáním.... celý článek

Komentářů: 47 | Poslední komentář: 28.4.2014 00:12

Komentáře

reagovat 7.4.2012 01:10 - Judita

Dobrý den,ráda bych se zeptala k tématu morfických polí na ovlivnění mezilidského chování,způsob působení těchto rezonancí u lidských jedinců a případné komunikace.Děkuji za veškeré vysvětlující informace

reagovat 7.4.2012 18:16 - Bohouš

Judiro,nemyslím,že tady je toto téma vhodné rozebírat. Na facebooku, je plno lidí,kteří se tím zabývají. Například Vala Maldovan,je to mág a hodně o Morfických polích ví. Jinak vyhledávače si zadej Morfické pole a vyjede Ti toho spousta. Haf, jsem duch Bohouše...psa.

reagovat 7.4.2012 23:17 - Judita

Bohouši,fakt díky.Není nad to,dovědět se něco chytrýho.Až budu mít týhle potrhlý doby plný zuby(a ty zuby mi intenzivně uhnívají a dásně mizí), začnu ti dělat spolustrašidlo.Měj se,ty netový duchu Bohouši. Judita

reagovat 8.4.2012 00:13 - Judita

PS:zkrátka jsem ta naivka,co se všechno dozví až jako poslední.Zato mám tu nevýhodu,že co objevím,tak intuitivně-zřejmě proto se dostávám do pozice 'laboratorní krysy'.Akorát nevím,co budu dělat,až mi intuitivně či neintuitivně docvakne ubohost oněch nadšených 'pozorovatelů'.Možná budu tou neukecanější mediálně známou osobou nebo se budu raději houpat ve větvích stromů...

reagovat 9.4.2012 08:59 - Jan@VEDA

Podle védské tradice existuje všudypřítomný aspekt Boha zvaný Paramátmá, který je přítomen v srdci každé živé bytosti (džívátmá) a také v každém atomu hmoty. On je tím spojovacím článkem, jehož prostřednictvím jsme propojeni s ostatními bytostmi i neživou hmotou. To je to nejrozsáhlejší morfické pole. Do určité míry tedy ovlivňujeme všechny a všechno, a proto je důležitý stav naší mysli (podle kombinace gun, jakési 'vibrační úrovně', se řadíme do nižších morfických polí - např. zlými myšlenkami přitahujeme zlo a zlé bytosti a naopak). Tuto míru lze zvýšit aktivním kontaktem s Paramátmou (meditací, modlitbou, vnitřním nebo vnějším uctíváním). Je to velmi obsáhlé téma, o němž pojednávají zvláště Upanišady, Védánta sútra a Bhagavadgítá.

reagovat 10.4.2012 08:15 - !

Nejedná se spíš o "morfinické pole"? Pak by to mohlo být pole porostlé nezralými makovicemi, ze kterých se morfin získává.

reagovat 13.4.2012 14:26 - Je to reinkarnací,

kdy se naše astrální tělo vtěluje do nové bytosti a tvoří se a roste podle tohoto "mustru". Dobře je toto vše i další popsáno v knize Realita vesmíru.

reagovat 13.4.2012 14:32 - Podobně jako roste krystal,

působí i v této oblasti stejné(!) síly, stejné interakce, protože vše je jen jedinou energií a interakcí ve vesmíru - to jen lidé si to přizpůsobili svému chápání jinak. Říká se jim vědci a jsou strašně popuzeni každým jiným názorem, než je ten jejich oficiální.

reagovat 13.4.2012 15:44 - Judita

Jane, a jak se dá zastavit v této sféře pole komunikační napojení? Např. dostane-li se člověk do situace,kdy vnitřně začne rezonovat s početně rozsáhlou skupinou lidí-a teď: ani průměrně neovládá koncentraci a při sinchronizování se už vůbec nekoncentruje. Pak je tady ještě jedna možnost a snad to tady nebudeme "pitvat"-zabalit své nitro do humusu a stáhnout se do ulity krutosti-i tahle možnost mě napadla v největším zoufalství.Ale vždy ve mně převládne má potřeba zůstat sama sebou.Tzn. naučit se ovládat to,co je mi tak vzdálené.A spíš než studium je mi větším přínosem vysvětlení.Proto jsem tolik ráda za vysvětlení a informace.

reagovat 13.4.2012 17:11 - Vy, co nevíte, neblbněte a nezblázněte se z přemíry čtení, důležitá je skutečná osobní duchovní praxe.

A vy, co špekulujete o něčem, co neznáte a vytvoříte si kolem toho klasickou pavědu se spoustou netrefných termínů, byste se také měli uklidnit. Ta přitažlivost má ten samý charakter, jako přitažlivost dvou el.cívek se shodnou orientací a frekvencí. Akorát je na vyšších frekvencích, které věda neumí odhalit. Prostor není prázdný, jak tvrdí věda, je plný elementů organizované struktury prostoru. Rotace dvou protikladných sil v elementech vytváří pole a vibraci, kterou lze detekovat svým vědomím, pokud se dosáhne ztotožnění s ní. Pak dojdete k tomu, že toto je onen Bůh, protože na této úrovni vědomí máte obrovskou moc nad prostorem i hmotou (vše je s vaším vědomím spojeno) a vaše vědomí se změní na nadpozemské. V duchovní oblasti se tomu říká stav nejvyššího poznání, samádhi. Spojit tyto převratné skutečnosti s vědou se ale nedaří, ne že by to nešlo realizovat, ale dalo by se to říci i tak, že žádná opice si nebude pod sebou řezat větev.

reagovat 13.4.2012 17:16 - Lidské ego je příčinou všeho utrpení.

o spojení s vědou se pokouší kniha Tajemství vesmíru odhaleno

reagovat 13.4.2012 17:20 - Johanz

Všude je mnoho materiálů které se dají studovat

http://cs.wikipedia.org/wiki/Morfogenetick%C3%A9_pole

Sám jsem již „víru v teorii“ morfických polí poněkud opustil a mé hledání a poznávání vede jiným směrem. Dodnes bych však, vedle aktuálních konceptů „kvantového modelu vědomí“, doporučil Sheldrakovu teorii k zamyšlení tomu, kdo chce zůstat ve „vědečtějším“ paradigmatu a z nějakého důvodu odmítá „radikálnější“ výklady světa, vyžadující příliš výrazné vykročení do neznáma.

reagovat 13.4.2012 18:02 - Johanz

Jestli k tomu ještě mohu něco dodat, tak snad jen to, aby jste nehledali kolem sebe, ale v sobě.Jen přes své vědomí najdete světlo na konci tunelu.Vše jsou jen různé názvy pro jedno a totéž.

reagovat 13.4.2012 19:54 - Jan@VEDA

Jane, a jak se dá zastavit v...

Judito, v principu je to podobné, jako když ladíme radiostanice. Potřebujeme znát požadovanou frekvenci a potom točit knoflíkem, dokud ji nenaladíme. Toto představuje práce s hmotným tělem, myslí, inteligencí a egem (ahankárou), tedy odpoutávání se od jejich vlivu omezováním vlivu negativních gun ('rušivé vysílání') a zvyšováním pozitivních gun (přibližováním se k požadované frekvenci). To je podstata vnitřních cest jógy a děje se to pomocí různých druhů meditace atd. Jde o obrácení se do svého nitra a postupné odhalování své skutečné osobnosti nad výše zmíněnými hmotnými dočasnými obaly.
Stav pociťované 'jednoty se vším' realizací své kvalitativní totožnosti s bílým světlem (nirvišéša Brahmanem) je jedním ze stupňů tohoto procesu, ale nikoliv tím posledním (i když to mnozí monisté tvrdí, ale ne všichni). Za nerozlišeným 'jsoucnem' totiž existuje dimenze savišéša Brahmanu (para Brahmanu) s nekonečnou rozmanitostí, jejíž je hmotná dimenze nedokonalým odrazem či stínem. Tuto superrealitu z monistů přijali dva nevýznamnější, Ádi Šankara a Madhusúdana Sarasvatí.

Případ, který popisujete, kdy se osoba nedovede soustředit, znamená, že mnoho energie nevyužije účelně. Toto odpovídá radžo guně (hmotná aktivita, 'jednou jsi dole, jednou nahoře'). Ta 'zoufalá' varianta je sebedestrukce, typická pro tamo gunu (hmotná pasivita, úpadek).

Vysvětlení má své meze dané schopností slov popsat, co se děje, a odlišnou schopností chápání a praktikování u různých osob. Snad jsem však něco málo osvětlil. Jak říkám, je to celkem složité téma, které rozebírá mnoho tradičních textů.

reagovat 16.1.2013 07:56 - Castor

Chtel jsem se jen zeptat, jestli se take jedna o morficke pole, kdyz se mi casto deji veci typu např. : Mam pustenou televizi a v pokoji mi lita vosa a vzapeti na to je vosa v televizi nebo se o vosach mluvi, nebo sedim v restauraci a premyslim nad urcitym konkretnim tematem a hned na to slysim vedle u stolu jak se o tom samem tematu bavi lidi. Je toho vice a stava se mi to docela casto, ma to neco spolecneho s morfickym polem?

reagovat 16.1.2013 14:48 - Přiznám

Chtel jsem se jen zeptat,...

se,že co je to morfické pole netuším,ale co jste tu psal,to se mi často stává i třeba se synem,chci něco říct,on to řekne ve stejnou chvíli jako já.S někým si píšu úplně ve stejnou chvíli,jdu ze města,jen tak si na někoho vzpomenu a potkám ho.Nevím,jestli to může být telepatie,nebo nějaké souznění,nebo také jakýsi šestý smysl?

reagovat 16.1.2013 17:16 - Castor

Priznam se, ze...
To co pisete take znam, treba se chystam pritelkyni poslat sms a v tu ranu mi prijde zprava od ni, vse neocekavane. Muze to byt telepatie, tezko rict, ale ze by to byly jen nahody? Take se mi hodne stava, ze kdyz se ciste nahodne podivam kolik je hodin, at uz v mhd nebo na mobil, tak je tam casto 1 a 4 tzn. 11:14, 11:44, 14:11 atd. Jasne, vecer se to stat nemuze, ale proste dopoledne a odpoledne jsou tyhle cisla na display.

reagovat 16.1.2013 17:30 - Jsou

Priznam se, ze...
To co...

to takové zajímavé věci.S kámoškou se mi to taky stává,říkám si,zavolám,jestli se můžu stavit na kavčo a v tom mi ona volá,že snad jsi doma,jsem na cestě k tobě.Jako nemůžeme hned v tom něco vidět,ale možná nějaká telepatie existuje,těžko říct,ale na tyhle věci docela věřím.Nic není náhoda.

reagovat 21.12.2013 08:34 - ς Eri

Jistě že je telepatie. Lidem by se schopnost telepatie vyvíjela daleko rychleji, kdyby se věnovali víc duševním než technickým rozvojům. Budeme mít dokonalou techniku, ale člověk na její úkor nebude mít schopnosti, které dnes nazýváme nadpřirozené (neviditelnost, tele(portace)atie, psycho(tele)kineze, 6tý smysl apod. Mozek je z velké části nevyužitý, neboť ho vedeme jiným směrem. Podobně jako příroda vybavila zvířata mimikrami a instinktem.

reagovat 21.12.2013 08:34 - ς Eri

Jistě že je telepatie. Lidem by se schopnost telepatie vyvíjela daleko rychleji, kdyby se věnovali víc duševním než technickým rozvojům. Budeme mít dokonalou techniku, ale na její úkor nebudeme mít schopnosti, které dnes nazýváme nadpřirozené (neviditelnost, tele(portace)atie, psycho(tele)kineze, 6tý smysl apod. Mozek je z velké části nevyužitý, neboť ho vedeme jiným směrem. Podobně jako příroda vybavila zvířata mimikrami a instinktem.

reagovat 22.12.2013 11:19 - !

S telepatií dělali v 50. letech rozsáhlé výzkumy Američani i Rusové pro vojenské účely (komunikace s ponorkami apod.). Potvrdilo se, že nic takového neexistuje.

reagovat 25.12.2013 21:29 - Klasický filosof

Neexistenci něčeho nelze dokázat. Oni však nedokázali, že telepatie existuje. Prosím tedy o důkaz, že telepatie existuje.

reagovat 26.12.2013 06:31 - ς Eri

Vážený člověče a velký filozofe, kdybys pořádně četl můj 1.komentář, tak pochopíš, že si v podstatě neodporujeme a nechtěl bys důkaz. O telepatii jsem psal jako o jedné z potencionálních schopností z většiny nevyužitého mozku, komprendés? Kam se potřeba vyvíjet, tam příroda pomůže, jako ve všech případech. Nemůžeš jasně stanovit, vesmír není tak černobílý jak se ti může zdát.

reagovat 26.12.2013 18:15 - Oprava

Potencionálních = potenciálních

reagovat 26.12.2013 19:20 - -

Nač oprava, neznáš hovorová synonyma?

reagovat 27.12.2013 12:05 - !

"Potencionální" není synonymum, ale pravopisná chyba.

reagovat 27.12.2013 16:58 - -

Svatá prostoto, ty seš ale votravný dítě!

reagovat 27.12.2013 17:00 - -

Svatá prostoto, ty seš ale votravný dítě! Jak to snášej vaši?

reagovat 27.12.2013 18:54 - !

Pravopisné chyby svědčí o nevalné intelektuální kvalitě jejich producenta. Ostatně, vyjadřuje se takto s chybami většina VIP, takže je na první pohled patrná jejich úroveň.

reagovat 27.12.2013 21:01 - Ve středověku se taky potvrdilo, že neexistuje rádiové spojení :)

Obávám se, že lžeš.
ONO SE potvrdilo... takže kdy, kdo a jak ve středověku potvrdil, že neexistuje rádiové spojení?
Tomuhle stylu argumentace se říká falacie. Jestli nevíš co to je, nalistuj si to ve Wiki.

reagovat 27.12.2013 22:38 - chudinko

ubližovali ti hodně?

reagovat 27.12.2013 22:40 - chudinko

tobě museli zatraceně hodně ubližovat :(((

reagovat 28.12.2013 10:12 - Lenka

Nic mi do toho není, ale proč zmiňuješ pravopis? Vždyt tam nemá ani jednu hrubku. A mimochodem na pravopis většinou poukazují jednodušší, ne zrovna inteligentní lidé, něco na způsob, když už nevím nic, tak ať mám alespoň ten pravopis v pořádku. Táké rádi slovíčkaří. Praví intelektuálové ho neřeší, i oni semtam udělají chybu. Jen podle hlupáka jsou neomylní. Ale docela jsem se s vámi pobavila, i když si téma diskuze kapku odskočilo jinam.

reagovat 30.12.2013 13:27 - CC

Hammer smashed face and rancid amputations.

reagovat 6.1.2014 12:07 - Diagnosis

The earth has cancer name malignant humanoma.

reagovat 6.1.2014 15:23 - Shogun

Nic mi do toho není, ale...

Blbost - já jsem "složitější", "pravý intelektuál", a pravopisný chyby nedělám a řeším :)

Takže jak je to s těma morfickejma polema? Máte někdo příklad z vlastní zkušenosti?

reagovat 6.1.2014 15:57 - Brambora

Blbost - já jsem...

Já třeba pěstuju na morfickým poli hodně velký brambory, všem doporučuji.

reagovat 16.1.2014 17:42 - Pavel

Blbost - já jsem...

No spíše snaživý šprt. Šprt a intelektuál je něco jiného, pozor na to :)

reagovat 16.1.2014 23:48 - Shogun

No spíše snaživý šprt....

Líbí se mi, jak do všech a do všeho vidíš, Pavlíku.

reagovat 23.1.2014 18:16 - Pavel

Pokud se ti to líbí tak je to v pořádku:)

reagovat 24.1.2014 13:03 - pro Bramboru

Čím blbější sedlák, tím větší brambory.

reagovat 28.4.2014 00:12 - Y

Je to píčovina.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

No spíše snaživý šprt. Šprt a intelektuál je něco jiného, pozor na...
Pavel  |  16.1.2014 17:42

Líbí se mi, jak do všech a do všeho vidíš, Pavlíku.
Shogun  |  16.1.2014 23:48

Pokud se ti to líbí tak je to v pořádku:)
Pavel  |  23.1.2014 18:16

Čím blbější sedlák, tím větší brambory.
pro Bramboru  |  24.1.2014 13:03

Je to píčovina.
Y  |  28.4.2014 00:12

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *