Mohou obrazy léčit ?

6.1.2000 00:00
Duchovno

Každý z nás se jistě setkal s obrazem, který na něj silně zapůsobil, ať příjemně, nebo hrůzně. Hleděli jsme na něj fascinováni a ještě dlouho poté, co jsme umělecké dílko ztratili z očí, se nám výjev vracel, vyvstával před očima, sotva jsme je zavřeli, zjevoval se ve snu nebo aspoň v naší mysli krátkou vzpomínkou na zvláštní umělecký zážitek.

Ve skutečnosti nás více než samotná kresba uchvátilo neviditelné - byli jsme omámeni tím, co z obrazu vyzařovalo. Bylo to jako magnet, připadali jsme si fascinováni, zhypnotizováni.

O obrazech a sochách, které pronásledovaly své majitele, bylo už napsáno a natočeno mnohé, je to vděčné téma. Pokud se však domníváme, že se jedná o vykalkulovaný horor, vzdálený jakékoliv reality, jsme na omylu.
Obrazy pronásledující své majitele a jejich rodiny jsou stejně nebezpečné a zákeřné jako silné patogenní zóny. Vysávají z nás energii stejně dobře, a navíc v nás vzbuzují svou konkrétní podobou depresivní, hrůzostrašné, někdy až morbidní představy. Propadáme stavům beznaděje, pesimismu, rychlé únavě, nervozitě atd. a většinou si bohužel vztah mezi těmito psychickými stavy a zdánlivě nevinným obrázkem na stěně vůbec neuvědomíme.
Stejně jako však existují obrazy škodlivé, si můžeme pořídit takový, který na nás bude působit příznivě, nebo dokonce léčivě. Energie jednotlivých obrazů je samozřejmě rozdílná. Psychotronici se jednoznačně shodují na tom, že nejvíce pozitivní, léčivé energie vyzařují RUBLEVOVY IKONY.
Jako ukázku jsem vybrala detail jedné z ikon, u níž bylo naměřeno nejvíce kladné energie - dívejte se obrázku do očí každý den pět až osm minut, nemyslete na nic, pouze vnímejte, jak na vás obrázek působí. Nechte volně procházet myšlenky hlavou tak, jak přijdou, nezabývejte se jimi. Uvidíte, že vám tato nenáročná terapie přinese úlevu.
Velmi příznivé účinky mají také BETLÉMY. Doporučuji pohybovat se v jejich největší blízkostí všem, i těm, kdo zdravotní problémy nemají. Z Betlémů vyzařuje silná pozitivní energie, navíc však - vzhledem k tomu, že jsou spojovány s Vánocemi, svátky klidu, míru a vzájemné lásky - se v jejich blízkostí kumuluje další pozitivní energie vzniklá příznivými vibracemi pozitivních myšlenek lidí, kteří k Betlému přicházejí. Energie, kterou můžeme na tomto místě získat, nás dokáže příjemně naladit nejen pro tyto sváteční dny.

zdroj: PhDr. Olga Krumlovská - Místa která léčí

Související články

Léčivé obrazy on-line

21.8.2000 00:00

Naši starší bratři a sestry - Stromy

13.7.2000 00:00

Krystaly - zářivé aktivátory vaší energie

23.6.2000 00:00

Silová místa vytvořená člověkem

19.4.2000 00:00

Kouzlo barev

18.4.2000 00:00

O drahokamech

17.4.2000 00:00

Přírodní místa síly

16.4.2000 00:00

Křišťál - kámen který léčí

3.3.2000 00:00

Kameny žijí

2.3.2000 00:00

Přidat komentář

 
* *