Mantra pro štěstí

Mantra pro štěstí

1.2.2001 00:00  |  Duchovno

Mantra je slabika, slovo nebo více slov, objevených ve stavu hluboké meditace velkými mudrci. Nejde o jazyk, kterým mluví lidské bytosti. Ty zvuky, které vycházejí z mysli ve stavu supervědomí, vedou člověka výše a výše, dokud nedosáhne dokonalého ticha. Čím je intenzívnější vědomí, tím významovější je použitá mantra. Jejím prostřednictvím si člověk uvědomuje vyšší dimenzi vědomí. Zneužívání této ušlechtilé tradice v podobě prodávání manter na trhu je absurdní.... celý článek

Komentářů: 2 | Poslední komentář: 18.5.2013 23:07

Komentáře

reagovat 27.6.2008 19:53 - AZW

Clánek je moc p

reagovat 18.5.2013 23:07 - Mantra pro štěstí

Mantra je slabika, slovo nebo více slov, objevených ve stavu hluboké meditace velkými mudrci. Nejde o jazyk, kterým mluví lidské bytosti. Ty zvuky, které vycházejí z mysli ve stavu supervědomí, vedou člověka výše a výše, dokud nedosáhne dokonalého ticha. Čím je intenzívnější vědomí, tím významovější je použitá mantra. Jejím prostřednictvím si člověk uvědomuje vyšší dimenzi vědomí. Zneužívání této ušlechtilé tradice v podobě prodávání manter na trhu je absurdní.

Mantra je se svými rozličnými formami stejná jako lidská bytost: hrubá, jemná, jemnější a nejjemnější. Vezměme například Aum. Tato tři písmena vlastně představují tři stavy (probuzení, snění a spaní) nebo tři schránky (hrubá, jemná nebo jemnější). Čtvrtý stav nebo schránka mantry však nemá formu, zvukovou podobu a je navíc nedefinovatelná. Ten žák, jenž rozumí procesu lájajógy (destilace), pravděpodobně zná i bezforemnou schránku a supervědomí mantry. Mantra je velmi účinná, kompaktní forma modlitby. Pokud si ji člověk správně zapamatuje, může být pro něj dobrým průvodcem.

Zdroj: Život s himálajskými mistry - Svámí Ráma, Pragma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Clánek je moc p
AZW  |  27.6.2008 19:53

Mantra je slabika, slovo nebo více slov, objevených ve stavu hluboké...
Mantra pro štěstí  |  18.5.2013 23:07

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *