Křesťanství

Křesťanství

23.12.2002 00:00  |  Duchovno

Křesťanství je založeno na životě Ježíše Krista a představuje největší náboženství na světě, s více než 1,5 miliardou věřících. Ježíš byl Žid, který se narodil kolem roku 7 př. n. 1. a který hlásal, že království Boží přijde v budoucnosti, ale že se už také projevuje v přítomnosti. ... celý článek

Komentářů: 70 | Poslední komentář: 16.10.2017 11:13

Komentáře

reagovat 28.12.2002 12:39 - rudolf

Kristus je najvyšší slnečný duch.Vtelil sa do Ježiša Nazaretského v 30 roku jeho života.

reagovat 3.1.2003 06:29 - Pravda

Ježíš Kristus je Syn Boží, ne žádný sluneční duch.

reagovat 3.1.2003 13:37 - Patricia

Rudko,
dakujem Ti za dobre pobavenie - skvely vtip.

reagovat 23.3.2003 17:26 - Alča

Souhlasím

reagovat 12.12.2004 18:04 - rudolf

Hm,ako som to pochopil z literatúry,tak slovo syn a slnko majú podobný slovný základ,

reagovat 3.11.2006 10:45 - Nicol

buch je mocny verte tomu i kdyz na nej neverim

reagovat 3.11.2006 11:11 - Petr

Nicol, a gramatika je taky mocná, věř tomu!

reagovat 3.11.2006 11:45 - Jenda

Ja som boh sam sebe, nebudem mať iných bohov nadomnou. Amen

reagovat 9.7.2008 13:59 - Lucka

ahoj všem, našel by se tu někdo, křesťan, kdo by mi pomohl s mojí prací?Je to práce o rozdílech mezi křesťany a ateisty, jednalo by se o vyplnění dotazníků a odpovězení na pár otázek. Pište prosím na mail A-Leila"seznam.cz

reagovat 16.7.2010 13:51 - koji

Byl Ježíš člověk, mýtus nebo Bůh?

Po celém světě během staletí bylo mnoho napsáno o náboženství, jeho významu, platnosti a přínosu pro lidstvo. Zvláště na Západě bylo popsáno hodně papíru spekulacemi o povaze a historickém pozadí hlavní postavy západních náboženství, Ježíše Krista. Mnoho lidí se pokoušelo vypátrat Ježíšovu totožnost a vytvořit životopisnou črtu, která buď podpírala víru nebo odhalovala lidštější stránky tohoto bohočlověka, které jej k nám přibližují. Je zřejmé, uvážíme-li strávený čas a energii na toto téma, že křesťanství a jeho legendární zakladatel hrají velmi důležitou roli pro západní myšlení a kulturu. Navzdory velkému množství této literatury, která je nepřetržitě vydávána, veřejnost jako celek má vážné mezery ve formálním a širokém vzdělání, pokud jde o náboženství a mytologii a většina jedinců je v této oblasti zcela neinformovaná. Co se týče například křesťanství, mnoho lidí je ve většině škol a církví učeno, že Ježíš Kristus byl skutečnou historickou postavou a že jediný rozpor o jeho osobě spočívá v tom, že někteří lidé ho přijímají jako Syna Božího a mesiáše, kdežto druzí nikoli. Avšak zatímco zuří tato debata, je dnes zcela evidentní, že tento spor není vůbec důležitý. Pro většinovou populaci se může zdát být šokující, že vytrvalý a hluboký rozpor v této věci je o to, zda osoba jménem Ježíš Kristus skutečně existovala.
Ačkoli tato debata nemusí být z publikací, běžně dostupných v lidových knihkupectvích, zřejmá, když se na tento problém podíváme více zblízka, zjistíme, že existuje obrovské množství literatury, která logicky a inteligentně ukazuje, že Ježíš Kristus je mytologická postava, stejně jako ostatní řečtí, římští, egyptští, sumerští, féničtí, indičtí nebo jiní boholidé, kteří jsou všichni považováni spíše za mýtické než za historické postavy.

reagovat 16.7.2010 14:37 - Luboš

Kdyby Ježíš zjistil co zbylo z jeho ideálů za frašku,tak by asi znovu s holí šel vyčistit chrámy od lidí co tam nemají co dělat...

reagovat 19.12.2015 14:05 - Jan

Křesťanství stojí na dvou základních pilířích. Tím nejdůležitějším pilířem je peklo. Bez pekla by nemělo náboženství smysl. Pokud bys jenom umřel jako zmizel, zanikl, tak toho by se nikdo nebál. Ale když křesťané člověka dostatečně vystraší, že peklo reálně existuje, už ho mají zčásti zpracovaného. Dalším pilířem je hřích. Křesťané začnou vyjmenovávat, co všechno je hřích, takže se v tom každý najde. I když jsi nikoho nezabil, i když jsi nic neukradl, tak určitě jsi někdy onanoval a už to je hřích, tím spíše další sexuální hříchy jako třeba když jsi měl holku před svatbou. Většina lidí měla sex před svatbou a většina lidí někdy masturbovala, takže vidíš, je to jasné, z pekla není úniku. A když tě křestané dostatečně vystraší, a vyvolají pocity viny, hříchu atd., tak ti řeknou, že jen u nich najdeš z toho řešení a záchranu. No a pak už postupují podle naučeného schématu, kterému říkají evangelizace. Naslibují ti hory doly, budou ti tvrdit, že mají osobní vztah s Ježíšem a budou ti tvrdit, že Bůh uzdravuje, že tě spasí atd. Pak začneš chodit do jejich sborů. Budeš zvedat ruce a zpívat haleluja. Ale pokud budeš pozorný, přijdeš časem na to, že jim nefunguje nic z toho, co deklarují. Když do toho začneš šťourat, budou ti říkat, že málo věříš...

Prostě musíš vypnout mozek a slepě věřit a dělat, co ti řeknou. A pak se po smrti dostaneš do nebe...

reagovat 19.12.2015 14:21 - gin

Křesťanství stojí na dvou...

Máš smůlu, tak to s křesťanstvím není. To jsou pouze interpretace některých církevníků.

reagovat 19.12.2015 14:33 - Jan

Co z mého textu není pravda?

reagovat 19.12.2015 15:04 - mima

Skoro pravda :-)Křesťanství možná ano, ale víra v Boha je založená na lásce. Bůh odpouští, miluje i s chybami. Ví jak je to s člověkem, nejsme anděle. Naopak, pokud uděláš něco špatně tam v nitru zabliká kontrolní věž ty si uvědomíš, že jsi jednal špatně je Ti to líto, nechceš to dělat..... ( Pavel píše v Bibli, chci činit dobře, ale drží se mě zlo... ) je pro Tebe odpuštění. Pokud, ale je v Tobě něco, co Tě navádí konat zlo, není Ti to líto, naopak máš radost, když uděláš nějakou špatnost, ubližuješ, lžeš, kradeš, děláš násilí.......tak to je o něčem jiném. Do pekla se dostat není až tak jednoduché. To si musíš pěkně vyšlapat cestičku se vším všudy..

reagovat 19.12.2015 15:11 - mima

Křesťanství stojí na dvou...

Čti Bibli a zjistíš jaké těžké charaktery Bůh miloval a pracoval s nimi. Nikdo nebyl bez viny, my by jsme je hned poslali do horoucích pekel, kdežto Bůh jím nepočítá jejich nedokonalost. Zde do posledního dne našeho života, bude bojovat to duchovní naše já s tělem, které jednou zde zůstane. Prach jsi a v prach se obrátíš.

reagovat 19.12.2015 15:56 - gin

Čti Bibli a zjistíš jaké...

Přesně tak mimo, Jan to má pokroucené. Ježíš jednal zcela jinak než středověcí církevníci.

reagovat 19.12.2015 16:09 - Draha

Křesťanská víra vytváří v podvědomí sexuální bloky. Sice některé zásady křesťanství jsou dobré, ale nesmí se to vztahovat na sexualitu. Stačí dodržovat nezabiješ a nepokradeš.

reagovat 19.12.2015 16:28 - mima

Přesně tak mimo, Jan to má...

Bůh nám dal svobodnou vůli " vyber si mezi dobrým a zlým " To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem. Láska, víra v Boha vynucená na základě vyhrožování, není ta pravá láska, ta pravá víra.

reagovat 19.12.2015 16:40 - mima

Křesťanská víra...

Nestačí

Přistoupil k němu jeden ze zákoníků, který slyšel jejich rozhovor a shledal, že jim dobře odpověděl. Zeptal se ho: "Které přikázání je první ze všech?" Ježíš odpověděl: "První je toto: `Slyš, Izraeli, Hospodin, Bůh náš, jest jediný pán; miluj Hospodina, Boha svého, z celého svého srdce, z celé své duše, z celé své mysli a z celé své síly!' Druhé je toto: `Miluj svého bližního jako sám sebe!' Většího přikázání nad tato dvě není."

Pokud budeme milovat bližního jak sebe samého tak bude na světě ráj. Nebude nenávist, zloba, budeme žít bez válek, rozvodu, rodiče se budou milovat, dětí budou vyrůstat v úplných rodinách... náš záznam DNA nebude předávat dalším generacím nemoci. Malé děti budou zdravé,umírat na rakovinu nepoznají , dospělí se nebudou léčit z pohlavních nemocí. ..zdravý duch bude ve zdravém těle.

reagovat 19.12.2015 20:14 - Jan

Nikdo nevyvrátil ani jednu moji větu.

reagovat 19.12.2015 22:49 - Borec

Bůh nám dal svobodnou vůli...

"Bůh nám dal svobodnou vůli..."
Možná jí nějakej bůh dal tobě, ale já a většina návštěvníků této diskuse nic takovýho nezažila, takže nás z toho vynech.

"vyber si mezi dobrým a zlým"
svobodná volba není mezi dobrým a zlým, ale mezi tutím a tamtím, tím a oním. S nějakou dobrotou to nijak nesouvisí.

"To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem"
Tím chceš říct, že po smrti není žádný "soudce", který by dělil lidi na "spasené" a "zatracené"? A nebo tím chceš říct, že bůh nevyhrožuje, ale prostě rovnou posílá do pekla? To by už skoro bylo lepší vyhrožovat... samozřejmě za (mylného) předpokladu, že nějaký peklo/zatracení a nebe/spása vůbec existujou.

reagovat 19.12.2015 23:07 - Borec

"Pokud budeme milovat bližního jak sebe samého tak bude na světě ráj. Nebude nenávist, zloba, budeme žít bez válek..."

Dokud zůstává u keců, který se neberou vážně, a udržuje se to v rozumných mezích, je tato utopie ještě jakž takž v pořádku. Problém nastane, když se to začnete pokoušet uvádět do praxe. Potom např. z lásky k bližním muslimákům si je sem nakvartýrujete po milionech a připravíte nejhorší osud svým skutečným bližním z Evropy, protože slimáci vás jako svoje bližní neberou a nikdy brát nebudou. Naopak, vyhubí vás, jakmile dostanou příležitost.

Že je to naprostá utopie, to vidí každej rozumnej člověk. Jak by si měla vybírat např. žena, kterou osloví dva muži? Miluje je přece oba stejně, jako sebe samu. Má si vybírat podle toho, kdo ji oslovil dřív? Nebo snad komu ji domluvili rodiče? Nebo si snad nemá vybírat žádnýho, ale milovat se s každým mužem, kterého potká? Vždyť je miluje všechny stejně, beznohý smradlavý jakož i krásný navoněný. A oni nemůžou žárlit, vždyť chtějí dopřát milování svému bližnímu o nic míň než sobě...
S takovou bysme se ani nevyvinuli. Evoluce by se nehnula od baktérie.

reagovat 19.12.2015 23:25 - D

"Pokud budeme milovat...

... protože slimáci vás jako svoje bližní neberou a nikdy brát nebudou. Naopak, vyhubí vás, jakmile dostanou příležitost...

Pokud můžu v praxi pozorovat, většina jich jde do Evropy za lepším životem, protože jejich vlastní země fungují hůře než evropské. Pokud by - čistě hypoteticky - vyhubili místní obyvatelstvo, vytvořili by nakonec v Evropě pouze repliky násilného, korupčního a bídného prostředí svých původních zemí, ve kterých nechtěli žít, a ze kterých odešli sem k nám.

Jinak je též otázkou, co to je považovat někoho za bližního. Jako sousedé, kolegové, poskytovatelé všemožných služeb či pobírači sociálních dávek většina z nich funguje celkem obstojně. Pouze si o sobě samotných myslí, že rozumí veškerenstvu a jeho smyslu lépe než jakýkoli jinověrec, agnostik či ateista, a nepřejí si, aby jejich děti podléhaly vlivům okolního sekulárního světa, nebo se nedejbože sezdávaly s nemuslimy.

reagovat 20.12.2015 00:19 - Borec

... protože slimáci vás...

"Pokud by - čistě hypoteticky - vyhubili místní obyvatelstvo, vytvořili by nakonec v Evropě pouze repliky násilného, korupčního a bídného prostředí svých původních zemí..."

Pochybuju, že jejich náboženství se nechává porazit pragmatickým hlediskem. Jinak by to tam nevypadalo jako teď. I kdyby nás snad nechtěli vyhubit, jejich směřování je na hony daleko od nějaký harmonický symbiózy s Evropany.

reagovat 20.12.2015 00:44 - Jan

Ještě bych dodal, že křesťanství straší nejen peklem po smrti. Což jsou věčná muka. Křesťanství straší satanem a démony už teď za života. Nejznámější křesťanští kazatelé často tímto operují. Křesťanství je náboženstvím strachu. Cílem je, abys byl dostatečně vyděšený a pak aby tě mohli zpracovat. Ty se začneš bát nejen toho, co je po smrti, ale i toho, že tě pozorují démoni. A oni mohou do tebe proniknout, když hřešíš. A pak o to více potřebuješ, křesťany, kteří tě z toho vysvobodí. Křesťanství je psychopatické náboženství. Nutí tě k neustálému sebezpytování a žene tě za tzv. svatostí, které stejně nikdy nemáš šanci dosáhnout. Křesťanství tě povede k boji proti tělesnosti. Tělo je zlé, vyvolává žádosti. Přitom to tělo stvořil Bůh, ale to se zase křesťané vymlouvají, že prý za to může člověk. Prostě je to tak dokonale vymyšlené, abys vždycky cítil vinu. A to dokonce vinu za to, že ses narodil jako člověk.

reagovat 20.12.2015 20:59 - mima

"Bůh nám dal svobodnou...

Možná jí nějakej bůh dal tobě, ale já a většina návštěvníků této diskuse nic takovýho nezažila, takže nás z toho vynech.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Omlouvám se Borci a většině návštěvníku za mou smělost. Teď už jen za sebe, jsem ráda, že ve svém životě mám možnost ve všem se sama rozhodovat. Nikdo nemá právo zasahovat do mého svědomí, jsem to já kdo za své činy, skutky, rozhodnutí odpovídá před lidmi za mě i před Bohem.

svobodná volba není mezi dobrým a zlým, ale mezi tutím a tamtím, tím a oním. S nějakou dobrotou to nijak nesouvisí.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Jde o to co je tutím a tamtím, tím a oním.


"To je vlastnost člověka, vyhrožovat peklem"
Tím chceš říct, že po smrti není žádný "soudce"
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Teď jsem zmatená, jak mám odpovědět, když Tě a většinu diskutujících mám vynechat.

reagovat 20.12.2015 21:01 - mima

"Pokud budeme milovat...


Dokud zůstává u keců.....
%%%%%%%%%%%%%%
nepochopil jsi myšlenku. Pokud tak uvažuješ jak píšeš, tak se nedivím, že svět je takový jaky je.


Že je to naprostá utopie, to vidí každej rozumnej člověk. Jak by si měla vybírat např. žena, kterou osloví dva muži....
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
To je tak složitý úkol pro Tebe být dobrý, milovat bližního.... myslíš že to co píšeš nejde vyřešit tak aby byli všichni šťastní.Vždyť v těch příbězích které nastiňuješ není zúčastněna jen žena, ale jsou tam muži, kteří pokud milují danou bytost, udělají pro ní vše i to, že ji odejde z cesty a nechá ji se rozhodnout dle jejích citu.

reagovat 20.12.2015 21:10 - gin

Ještě bych dodal, že...

Jan tu zase načmáral pitomosti, protože věci nerozumé. Démoni jsou realita ale není třeba se jich bát. Pokud je démon demaskován, tak ho křesťan může lehce zahnat. Boj proti tělesnosti není křesťanství vlastní. Jedná se vlastně o jedovaté novoplatonistické býlí, kterým jsou některé směry křesťanství zamořeny.

reagovat 20.12.2015 21:13 - D

"Pokud by - čistě...

: I kdyby nás snad nechtěli vyhubit, jejich směřování je na hony daleko od nějaký harmonický symbiózy s Evropany.

Co to u tebe je "harmonická symbióza"?

reagovat 20.12.2015 21:16 - mima

Ještě bych dodal, že...

Míly Jene
To jsou Tvé jediné zkušenosti o kterých píšeš. Tvoje poznání se rovná výborně upečenému kuřeti, které Ti naservíruji na talíř a ty budeš všem vyprávět jak je ono ošklivé, hnusné....protože má uvnitř kostí. To že mimo kostí má chutné maso které Tě zasytí nevnímáš. Neb dostaneš třešňový koláč, ale kvůli peckám ho vyhodíš celý a stačilo by jen pecky vyplivnout.

reagovat 20.12.2015 21:37 - mima

Jene a nestrašíš se ty sám tím vším co popisuješ? Démoni zde jsou, to netřeba ani strašit, jen se koukni kolem sebe.
Takový démon alkoholu, víš co všechno s člověkem udělá? Jiný démon Tě může donutit k sebevraždě.....když někdo křičí na své děti, manželku podívej se na jeho výraz na jeho oči, jak vypadá....

reagovat 20.12.2015 21:44 - gin

Jene a nestrašíš se ty...

Nejhorší jsou náboženští duchové. S duchem jehovismu jsem se tu před léty dost potýkal. Ten teprve dovede některé lidi opanovat, o duchu islámu ani nemluvě.

reagovat 21.12.2015 00:26 - duka

kardinál duka, ten se asi často postí, nejhorší jsou ty náboženský duchové

reagovat 21.12.2015 03:20 - Borec

: I kdyby nás snad nechtěli...

" Co to u tebe je "harmonická symbióza"? "

Řeknu to jednodušejc: nedá se s nima hromadně a dlouhodobě koexistovat.

reagovat 21.12.2015 03:35 - Borec

Možná jí nějakej bůh dal...

"Teď jsem zmatená, jak mám odpovědět, když Tě a většinu diskutujících mám vynechat."

Ptal jsem se, co tím chceš říct. Zní mi to jako "Bůh peklem nevyhrožuje, to dělá člověk. Bůh peklem jenom láskyplně trestá."

reagovat 21.12.2015 03:42 - Borec

Míly Jene
To jsou Tvé...

To by mě zajímalo, kde tam vidíš to křupavé kuře. To bys Jana stejně dobře mohla uvrhnout za mříže a pak mu vyčítat, proč si ztěžuje, když ho zadarmo krmíš.
Popsal to naprosto přesně.

reagovat 21.12.2015 04:04 - Borec nakonec


Dokud zůstává u...

"nepochopil jsi myšlenku."

Pochopil jsem ji přesně, je primitivní a utopická. Svět prostě není tak jednoduchoučkej, jak ho vy křesťani chcete vidět, a je to dobře. Nějaký univerzální jednoduchý návody na štěstí naštěstí nefungujou. Svět je dynamickej, nezkrotnej, donekonečna záhadnej, nebezpečnej. Boj a svár je podstatou dění. Počkej si na jeho termodynamickou smrt, potom dostaneš ten jednoduchý řád, to bezpečí, po kterém tak prahneš. Nebo si počkej na tu svoji smrt. Do té doby je tu nekonečný boj.

reagovat 21.12.2015 11:08 - Martin

"nepochopil jsi...

Myslím, že mnozí větu "Miluj bližního svého jako sám sebe" chápou špatně a z toho pramení všechny problémy nektritických pomahačů - Človek musí nejprve poznat a milovat sám sebe, pak může teprve pomáhat a milovat druhé. Ten, kdo sám sebe miluje a zná, tak již nikdy nepomáhá bezhlavě, protože ví, že taková pomoc vede ke špatným koncům, jak pro něj samotného (a proč by si škodil, když se miluje), tak i pro toho, komu je pomáháno, protože ten, kdo sám sebe poznat ví, k čemu vede to, když něco dostane zadarmo a bez svého vlastního úsilí.

reagovat 21.12.2015 11:10 - Martin

A problém lidí tkví právě v tom, že milují málo sami sebe. Kdyby se milovali, tak by nidky nedopustili ničení svého životního prostoru v jakékoliv podobě.

reagovat 21.12.2015 11:24 - gin

A problém lidí tkví...

Lidi milují sami sebe nadměrně, jenže v nepravých aspektech, ne tak, jak by měli.

reagovat 21.12.2015 11:25 - gin

To by mě zajímalo, kde tam...

Vůbec ne, jeho pohled je zkreslený. Vidí vše jen povrchně.

reagovat 21.12.2015 12:07 - gin

Konzistenci ve svých názorech nemají ani političtí křesťané, protože dali přednost miliardám. Nazaretský by je jako ty veksláky vypráskal z chrámu.

reagovat 21.12.2015 20:36 - mima

"Teď jsem zmatená, jak...

Bůh nás netrestá, Bůh dál určité zákony, nedodržení zákonu nás samo potrestá.
Je to stejné jak v pozemském životě. Za nedodržení zákona neseš důsledky, následky...

reagovat 21.12.2015 20:40 - mima

To by mě zajímalo, kde tam...

To co píšeš je o něčem jiném. Protože tady nejde u Jana o stěžování, ale o pomlouvání. Pomlouvá lidi, kteří to myslí upřimně a kteří jsou v tom nevinně. Vytahuje jen kostí s kuřete a maso schovává pod koberec. To ten systém je špatný v církvích, který církve nastolily. Jenže v každé církvi se vždy najdou dobří lide, kteří to myslí upřímně.
Bůh nejedna s církvemi, ale s jedinci. Proto žádná pozemská církev, nemá před Bohem šanci....

reagovat 21.12.2015 21:02 - mima

"nepochopil jsi...

Lidé tvrdí, že svět je strašný, tváří se skepticky a vůbec je nenapadne, že si všechny nepříjemnosti způsobují sami svou zbabělostí a hloupostí.

Jean Dutourd

reagovat 21.12.2015 23:21 - D

" Co to u tebe je...

V Británii s nimi hromadně a dlouhodobě koexistujeme. A Británie je i tak nejen bohatší, ale i bezpečnější zemí než ČR.

reagovat 1.3.2017 17:26 - konečně

Lidé tvrdí, že svět je...

normální věta,díky mimo

reagovat 2.3.2017 06:52 - Nápodobně

Co ty tady zase votravuješ...

Steve. Víš jaký je rozdíl mezi katolíkem a zatuchlou fuseklí??? Žádnej..., obojí pěkně smrdí...

reagovat 2.3.2017 07:03 - KATOLICKÁ CÍRKEV

MÁ KE KŘESŤANSTVÍ HODNĚ DALEKO.

reagovat 2.3.2017 10:15 - xa

velka Pravda, souhlas. Katolictvi neni krestanstvi

reagovat 2.3.2017 11:50 - KATOLICKÁ CÍRKEV

velka Pravda, souhlas....

Je Výnosná Šufťárna.

reagovat 2.3.2017 14:33 - Tony

MÁ KE KŘESŤANSTVÍ HODNĚ...

Hlavně současný neomarxistý papež, který je větší pohromou než Borgia.

reagovat 2.3.2017 18:47 - Steve

No jo no ... ten Argentýnec nebo odkud je od čertů se vážně moc nepovedl. Holt není slunečno každý den.

reagovat 2.3.2017 19:47 - No jo no...

No jo no ... ten Argentýnec...

Ten Steve se taky absolutně nepovedl.Šlápli mu kuří oko,zvoní jemu a ostatní katolické zvěři hrana,tak se snaží jak se dá.Ale má to marný,má to marný,má to marný...

Navíc schvaluje "čarodějnické procesy",hmm
"hezky ses vybarvil".Tebe co nevidět čeká "boží soud"...:DDDD

reagovat 2.3.2017 22:47 - Steve

Ten Steve se taky absolutně...

Zalez Satane ... :-D

Já žádný čarodějnictví fakt neprovozuju ani se žádného neúčastním ... ba ani to Pálení čarodějnic které se blíží.

reagovat 3.3.2017 07:58 - Zameť

Zalez Satane ... :-D

Já...

Si před svým prahem lumpe katolickej. Jsi důkazem toho že katolíci jsou pořád stejní
darebáci jako kdysi...

reagovat 3.3.2017 08:50 - Marę

Pozitiva náboženské víry:

Víra člověku pomáhá v kritických chvílích. Zejména těm, co věří, že smrtí vše nekončí. To ateismus, případně věda dát nemůže. Ateismus je prázdný v otázce zaslíbení. Existuje pouze teď a tady. Dalším pozitivem je, že ti víra může dát síť vazeb lidí stejně ideologicky zaměřených jako jsi ty, dá ti přátele. (Ale ne vždy. Záleží, kam se dostaneš, do jakého sboru.) Skrze víru můžeš konat dobré skutky. Např charitativní, milosrdné apod. Můžeš se účasnit různých akcí, které resocializují lidi na okraji společnosti (např. narkomany). Církev má smysl pro některé skupiny obyvatel. No a především víra poskytuje denní rituály, na které si člověk zvykne. Jako je modlitba, jako je četba Bible apod. To všechno vytváří určité zázemí, komplex pocitů, ve kterých je člověku dobře. Víra vysvětluje všechny události přes duchovní svět, takže máš široké pole pro spekulace. Nemůžeš se nudit. Tvůj svět bude pestrý. Přibude „duchovní rozměr“ života. Máš pocit, že mluvíš s někým velmi důležitým (Bůh) a jemu na tobě záleží. Minimálně tak, že tě aspoň slyší, když k němu mluvíš. Nic z toho ateismus nedokáže dát. Ateismus je prázdný. Víra spouští stavy ne nepodobné zamilovanosti, zejména v prvních měsících a letech po konverzi (tzv. přijetí Krista).

Negativa náboženské víry:

Život ve lži. Kolize s poznatky vědy. Víra tě nakonec zavede k neúctě k těm, co nemají tvoji víru. Budeš se na ně koukat přezíravě. Povyšování se. Nebudeš už to ty, ale budeš říkat fráze jako robot a budeš těm frázím věřit. Tvoje individualita bude potlačena. Začneš si spojovat věci, které spolu nesouvisejí. Budeš náchylný věřit různých konspiracím. Ztratíš představu, co je realita a co fikce. Neustále budeš mít pocit nedostatečnosti ve srovnání s ideálem bezhříšnosti. Což souvisí s prvním poznatkem život ve lži. Víra tě nakonec donutí k pokrytectví. Abys ze sebe dělal, co nejsi. Víra tě bude nutit být necitlivý k lidem. Nestaneš se v důsledku lepším člověkem. Pouze budeš postupovat v rámci určitého schématu podle stupně ideologické propagandy, která se ti do hlavy dostala. Víra ti ukradne smích. Víra tě zbaví spontánnosti. Začneš mluvit klišé a fráze. Víra tě donutí nenávidět svět a vidět záchranu jen ve tvém společenství, ve tvé víře, v tvém „Bohu“. Víra tě odtrhuje od odpovědnosti za svět. Ty jsi členem exkluzivního klubu vyvolených, brzy přijde druhý příchod JK, vytržení atd. Na této zemi už nezáleží.

reagovat 3.3.2017 10:24 - mima

Víra není jen jen náboženská, víra je součást našeho života. Bez víry by jsme nemohli projít životem. Věříme, že bude zítřek a proto si chystáme večer budík. Věříme, že budoucnost čeká naše děti s tou vírou jím šetříme, učíme je.... do každého dopravního prostředku usedame s vírou, že dojedeme do cíle.....

Kdežto víra v člověka v sebe samého nás může sklamat, víra v peníze nás může zničit, víra v ideí nás nakonec dovede na pokraj zhroucení, víra v lepší zítřek nás může popravit.

Víra je jak puls, dech bez něj jsi mrtvá. Víru potřebuješ 24 hodin, denně, měsíce, roky...bez víry nemůžeš učinit ani jeden krok.

Víra tvá tě může uzdravit, ale taky způsobit smrt.
Včera, i když pršelo, bylo pod mrakem, těšila jsem se na sluníčko, věřila jsem, že i když ho nevidím, někde je a svítí. Má víra mě nesklamala, dnes je tady v celé své jarní kráse. Cítím se skvěle a to je výsledek mé víry. Jsem šťastná, že ten dar víry nám byl dán.

reagovat 3.3.2017 10:30 - *

Víra není jen jen...

Věřit, že bude zítřek, není víra, ale zkušenost. Všecko, co popisuješ, je důsledkem zkušenosti a z ní se vyvozuje chování. Vůbec nepíšeš o víře, ale o běžném uvažování.

reagovat 3.3.2017 10:56 - rr

to, co jeste nebylo, je vira, a pokd mas zkusenosti, je to definice viry podle Bible. Vira ma byt zalozena na nezlomnych dukazech...

Hebrejcům

11 Víra je jisté očekávání věcí, na něž je naděje, zřejmý projev skutečností, ačkoli je nelze spatřit.

reagovat 3.3.2017 10:59 - rr

Pro Mimu, vira Te zabije, jenom kdyz to je fznatismus, prava vira Te nikdy nezabije, Protoze Buh neselhava. Pokud jsi to myslela, ze kvuli vire, clovek obetuje zivot -treba jako prekladael Bible William Tyndal, nebo Jan Hus-, tak souhlasim uplne

reagovat 3.3.2017 11:00 - mima

Věřit, že bude zítřek,...

Naděje v život věčný je základem naší víry životní. Víry říkám proto, že na víře je založen život a práce.

Tomáš Garrigue Masaryk

reagovat 15.10.2017 19:44 - Vladimír

Dominik Duka je Bohova pravá ruka.
Miroslav Grebeníček kouří satanovi za troníček.

reagovat 15.10.2017 23:19 - Strašlivá zrada Masarykova. Memorandum zaslané Dr. V. Vondrákem předsedovi ministerské rady Antonínu Švehlovi v roce 1927

Tomáš Garrigue Masaryk:

http://www.freeglobe.cz/Articles/2269-strasliva-zrada-masarykova-memorandum-zaslane-dr-v-vondrakem-predsedovi-ministerske-rady-antoninu-svehlovi-v-roce-1927.aspx
je tam i scan toho dopisu z tehdejších novin, takže to asi nebude "hoax".

reagovat 15.10.2017 23:43 - kydač špíny, dědek pavlačák

něco málo k diskuzi:
Okolnosti zrodu ČSR: otřesné informace, fakta a důkazy
http://sinagl.cz/postrehy-a-komentare/3597-okolnosti-zrodu-csr-otresne-informace-fakta-a-dukazy.html

reagovat 16.10.2017 08:30 - Luděk

Co říkáte na akci Poláků, kdy se jich 1,5 milionu modlilo na hranicích za křesťanské tradice Evropy a proti islamizaci\,http://www.protiproud.cz/duchovni-svet/3406-polaci-bojovali-na-hranicich-oddalili-agonii-kontinentu-miliony-modliteb-i-za-nasi-zachranu-obrazy-jez-nas-zahanbi-osudove-vyroci-vrcholi-parizska-vyzva-miri-k-budoucnosti-media-opet-lzou-a-manipuluji.htm

reagovat 16.10.2017 11:11 - jsou to borci!!

Snažej se...
Ale pozor, nemluvme o Polácích.. Ten národ je zhruba rozdvojen, půlka volí doleva a druhá půlka volí doprava. A na rozdíl od nás tam věřící ještě volí doprava..
PiS je de fakto - pro nás ofiko "bigotně katolické", a je jasné, že náš "mainstream" ho nikdy nezkousna, to radši zkousnou Mohameda i se šariou ..

no jo, no... - "jaké si to uděláš, takové to máš".

Tak jasně, ani PiS není bez chyby (extrémní antirusismus), ale třeba se (pod údery Brusele) zorientují. Náznaky tam už prý jsou..

reagovat 16.10.2017 11:13 - Logika

Tomáš Garrigue...

TGM byl určitě proamerický - takže to lecos vysvětluje.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tomáš Garrigue Masaryk:...
Strašlivá zrada Masarykova. Memorandum zaslané Dr. V. Vondrákem předsedovi ministerské rady Antonínu Švehlovi v roce 1927  |  15.10.2017 23:19

něco málo k diskuzi: Okolnosti zrodu ČSR: otřesné informace, fakta a...
kydač špíny, dědek pavlačák  |  15.10.2017 23:43

Co říkáte na akci Poláků, kdy se jich 1,5 milionu modlilo na hranicích...
Luděk  |  16.10.2017 08:30

Snažej se... Ale pozor, nemluvme o Polácích.. Ten národ je zhruba...
jsou to borci!!  |  16.10.2017 11:11

TGM byl určitě proamerický - takže to lecos vysvětluje.
Logika  |  16.10.2017 11:13

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *