Kouzlo slova

Kouzlo slova

11.7.2000 00:00  |  Duchovno

Žijeme ve světě slov. Jejich pomocí se hodně mluví, diskutuje, vysvětluje a chápe. Slovy se snažíme definovat svět a dostat ho do pohybu. Řeč je naším upřednostňovaným prostředkem komunikace. Už jako děti se učíme jmenovat věci. To, co nemá název, co člověk neumí pojmenovat, v jistém smyslu vůbec neexistuje.... celý článek

Komentářů: 9 | Poslední komentář: 6.10.2015 12:40

Komentáře

reagovat 5.3.2002 22:30 - Lukáš

Článek je sice pěkný , ale příliš obecný .Chybi v něm návod na tvoření vět tak , abychom mohli vytvořit rozhovor vystihujíci právě zmíněne kouzlo SLOVA a docílit při tom námi požadovaného efektu . Dále chybí příklady kombinace slov kterých bychom se měli vyvarovat (samozřejmě ukázkova situace )během rozhovoru

reagovat 26.8.2005 18:15 - Tom

Což by samo o sobě dalo na delší sérii článků, resp. na větší knihu. Zkus: "http://www.grada.cz/content/kat_detail.php?kid=3242&hash=&def=nahled_knihy". Jestli chceš hodně zajímavý teorie, tak je tohle přesně to, co hledáš.

reagovat 20.10.2008 23:43 - Ivka

Zdravím všechny.Říká se o mě,že mám velmi sklidňující hlas a dokážu sklidnit človíčka,když je v silné depresy.To už je co říct,když tuto skutečnost o sobě napíši.Vím,že bych měla svůj hlas,spíše tento dar, používat tam, kde je potřeba.Můžete mi poradit na koho se mám obrátit?Ivka

reagovat 5.11.2008 16:39 - Jarda

Slovo má určitě svou energii. Pozitivní, negativní, konstruktivní, destruktivní.

Jen se podívejte na příspěvky na Doktorce, nebo plky na chatu, jak slovo kmitá v uváděnejch polohách.Ty negativní mají za úkol prorazit energetickou ochranu a umožnit energetickýmu " upírovi", aby se "nažral". Po debatě s takovejma lidma se cejtíte unavený, rozhozený.

Lidí, co jsou v energetickým deficitu a kradou, běhá dost. Dost na to, aby člověk uvážil s kým a o čem si bude povídat, koho bude číst.

Vemte si jen kolik tady na doktorce je tematickejch okruhů, který mají už negativismus v názvu. A lidi tam lezou.....

reagovat 18.10.2010 09:15 - Jiri

V bibli se praví, že na začátku bylo slovo - což je zřetelné upozornění na moc slova. Magickou sílu, jež vychází ze slov, si však bohužel neuvědomujeme. Nemyslíme na následky, jaké může přivodit jejich nepromyšlené používání. Jediné osvobozující slovo může rozptýlit pochybnosti a lidi navzájem smířit, nesprávné slovo v nesprávném okamžiku je schopno vyvolat palčivý konflikt. Slova mohou povzbudit, dodat odvahu, pomoci a uklidnit, ale i urazit, zranit, ba až zničit. Mohou inspirovat k velkým činům nebo vyvolat válku. Slovy se uzavírají manželství a udělují tresty smrti, dávají sliby, vyslovují modlitby a deklarují státní smlouvy. Některé společenské oblasti - politika, reklama, literatura a média, nemohou bez síly slova vůbec existovat. Slovy lze lhát, zklamat, manipulovat nebo vyjádřit pravdu. I sama prostá a zdánlivě neškodná slova ANO a NE mohou vyvolat pocit štěstí nebo způsobit tragédii.

Toto z clanku podepisuji. Stalo se mi to tento tyden. Mel jsem zanet v brise (tracnik). Lezel jsem dva dny v nemocnici. Davali mi antibiotika. Kdyz se to uklidnilo a bolesti odesly, poslali me domu s tim, ze mam dal brat antibiotika. Po dalsich dvou dnech ale uz mi bylo tak dobre, ze jsem antibiotika vysadil. Udelal jsem to tak vzdycky i predtim, pac vim, ze kdyz se v noci hodne vypotim, ze telo uz vyplavilo toxiny a je ciste. Navstivili me postupne sousedi, matka, kamaradi. Mel jsem za den 5 navstev a vsichni me zacali strasit, ze jsem udelal chybu, ze jsem nedobral antibiotika, ze se to muze vratit. Dostal jsem opravdu hrozny strach. Zacal jsem se pozorovat a merit si teplotu. Ta se vecer fakt vysplhala na 37.3, ackoli jsem znovu uzival antibiotika. Nasledoval zachvat paniky a vycitky svedomi. Mel jsem obavy, ze jsem uz rezistentni na antibiotika. Psali to i na internetu. Jen mi bylo divne, ze nemam bolesti, ani prujem ani nezvracim. No pak jsem to uz psychicky nevydrzel a v hruze dojel na pohotovost. Tam mi zmerili tlak, teplotu, vzali krev atd. a rekli, ze zadny zanet v tele uz nemam, ze mam byt v klidu, ze se zbytecne plasim. Taky mi doktor rekl, ze je nemozne, abych po jednom dni, kdy jsem leky vysadil, byl vuci praskum rezistentni a ty prestaly zabirat. Rekl mi, ze mam teplotu bud ze stresu nebo z nejake virozy, ktera s tim zanetem vubec nesouvisi. Uklidnil jsem se a uz pri odchodu z ordinace mi bylo ok. Jen jsem se citil trapne, ze jsem takova hysterka. Proste slova okolnich lidi maji velkou moc a kdyz vam jeden za druhym bude opakovat sve obavy, tak tomu nakonec uverite.

reagovat 18.10.2010 09:46 - Síla Slova

Jiříku,i slovo dokáže léčit,možná víc než si myslíš.

reagovat 5.5.2013 21:33 - Myšlenka

Myslet si, že když tučně někomu zaplatíte a on vás na oplátku za to naučí jak žít nebo vás zbaví toho co vás trápí, je tou největší lží sami sobě. Tím jen začnete hrát hru tohoto světa o moci, o penězích a o zneužívání nevědomosti a beznaděje mnohých. Nedávejte těmto lidem šance. Každý máte v sobě úžasné a velké schopnosti, o kterých nemáte ani tušení a pokud je nezačnete sami rozvíjet, za peníze se to stejně nenaučíte, ani je nekoupíte. Nepochybujte o nich ani o sobě, věřte si, věřte své intuici a učte se být sami sebou... Každý přece ví, že hloupost je lenost ducha a lenost hloupost těla, nebo ne?

reagovat 6.10.2015 10:27 - Linda

Někteří muži mají tak krásný hlas, že skoro přestávám vnímat slova :)

reagovat 6.10.2015 12:40 - Shogun

Ježiš, to je zase dementní článek... slova, slova, ale myšlenka nikde, utekla. Ono, když něco začíná slovy "V Bibli se praví...", tak člověk nemůže od autora čekat žádný zázraky...

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

V bibli se praví, že na začátku bylo slovo - což je zřetelné...
Jiri  |  18.10.2010 09:15

Jiříku,i slovo dokáže léčit,možná víc než si myslíš.
Síla Slova  |  18.10.2010 09:46

Myslet si, že když tučně někomu zaplatíte a on vás na oplátku za to...
Myšlenka  |  5.5.2013 21:33

Někteří muži mají tak krásný hlas, že skoro přestávám vnímat...
Linda  |  6.10.2015 10:27

Ježiš, to je zase dementní článek... slova, slova, ale myšlenka nikde,...
Shogun  |  6.10.2015 12:40

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *