Kirlianova fotografie

15.1.2000 00:00
Duchovno

Záměrem Kirlianovy fotografie - jméno je podle ruského inženýra Semjona Kirliana a jeho manželky Valentiny - je získat fotografie aury, která odhaluje mentální a tělesné poruchy lidí dřív, než se projeví nějakými zjevnými příznaky.

Podle diagnóz z fotografií mohou léčitelé navrhnout příslušné léčení od AKUPUNKTURY až po JÓGU.
Po mnoho století mystiky, duchovní léčitele a okultisty vzrušovaly aury-světélkující, záhadné kontury -, které prý obklopují lidi, zvířata, rostliny a ostatní živé i neživé předměty.

Aury údajně odrážejí celkové zdraví člověka a jejich barvy a jas se dají lékařsky vysvětlit. Z toho vychází Kirlianova vysokovoltážní fotografie a elektrofotografie. Taková fotografie prý zachytí interferenční úkazy, které vznikají při setkání vysokofrekvenčního elektrického okruhu s elektromagnetickým polem člověka neboli s jeho aurou.

Semjon Kirlian učinil tento objev v roce 1939 při opravě přístrojů v laboratoři. Z jednoho přístroje vylétla jiskra, silně se zablesklo a dostal elektrickou ránu. Když se vzpamatoval, přemýšlel, co by se stalo, kdyby mezi elektrický výboj a svou holou ruku vložil fotografický papír a udělal fotografii v okamžiku, kdy dostane elektrickou ránu.

Zkusil to a na filmu se objevily prsty lemované zářícími světelnými proužky. Manželé Kirlianovi si pak zřídili vlastní laboratoř a následujících 40 let se zabývali svými záhadnými fotografiemi.
Začali tím, že mezi fotografické desky a vysokofrekvenční elektrické náboje o vysokém napětí vložili dva podobné listy, jeden ze zdravé rostliny a jeden z nezdravé. Nepoužili k tomu žádný světelný zdroj, po vyvolání byla na fotografii kolem listu silná aura, kolem nemocného slabá.

Vyhodnocením barev a vzorů aury se dá prý poznat, jaký je zdravotní stav člověka.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

ahoj, prave ctu knizku ve ktere se pise, ze elektromagneticke pole, ktere se...
zvedavec  |  17.4.2006 21:29

Hladam niekoho, kto poskytne odborne rady pri skonstruovani a zabehnuti kiril...
Plant  |  10.9.2006 19:56

Jako elektronik Vam mohu rict tolik: Aparatura na "foceni Aury" ma jednu...
Rackman  |  16.4.2008 22:37

To Alrisha: Takzvane "tachyonizovane" doplnky stravy jsou bohuzel jen vyborna...
Rackman  |  16.4.2008 22:39

Také jsem elektronik a naprosto souhlasím nefotí se aura, ale výboj vn...
tomas  |  10.12.2013 18:47

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *