Hledání neviditelné energie Čchi

1.6.2000 00:00
Duchovno

Vzhledem k tomu, že se na Čchi nedá ukázat, je pro průměrného člověka těžké tomuto fenoménu skutečně porozumět. Čchi je obvykle neviditelné a nemůže být vysvětleno běžnými pojmy - tím získává mysteriózní a nevysvětlitelnou sílu. I na Západě se tato záhadná látka může jevit jako nevědecká, jako pouhý výplod naší představivosti. Čchi však vyzařuje z lidského těla - západní výraz o dobrých či špatných vibracích je nevědomým uznáním fenoménu Čchi.

V poslední době se provádělo mnoho výzkumů, jak objektivně zaznamenat a změřit vyzařování Čchi. V Národním institutu Čchi-Kungu v Číně byly měřeny jevy spojené s Čchi-Kungem pomocí západní techniky. Tak například "neviditelná" energie, kterou může mistr ČchiKungu "vystřelovat" ze svých rukou, se dá zachytit na přístrojích, detektujících infračervené světlo a bylo prokázáno, že tato energie umí ničit bakterie a rakovinotvorné buňky. V roce 1983 byly v Čínské akademii věd snímány pomocí monitoru infračerveného záření (AGA Thermovision 780) ruce mistra Čchi-Kungu a na místech, kam zaměřil své Čchi, byly zaznamenány velké koncentrace energie.

Dr. Robert Becker ve své nedávno publikované knize Cross Currents (Napříč proudy) z roku 1990 píše, že lékaři z Huazhong Iormal University ve Wuhanu v Číně zkoumali vztah mezi elektromagnetismem a jevem Čchi, přičemž používali nukleární magnetickou rezonanci (IMR), aby určili, zda mistři Čchi-Kungu vydávají vůbec nějakou radiaci. Mistři byli požádáni, aby "zpracovali" chemikálii (vybranou z toho důvodu, že produkuje dobře ohraničené IMR spektrum v normálním stavu a může absorbovat nízkosilové elektromagnetické pole energie, mající za následek změněnou strukturu) uzavřenou v utěsněné skleněné nádobě. Spektrum IMR se výrazně změnilo a po opakovaném působení Čchi-Kungu se ještě zvýšilo. Podobné výzkumy se nyní provádějí i ve Spojených státech. Na základě těchto studií můžeme odvodit, že fenomén Čchi-Kung má základ ve fyzické skutečnosti.

Zdroj: Gao Yun - Čchi-kung pro život

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Náš soused v paneláku vystřeluje neviditelnou energii do výtahové...
David Mokrous  |  25.3.2006 15:43

To je jen pro vaše dobro, aby se vám nezkrátily svaly na nohách a z...
Honza  |  26.3.2006 11:54

:-D Už jsem mu za to poděkoval :-D
David Mokrous  |  26.3.2006 17:25

Zatimco jine energie jsou viditelne :-))) Nechtel autor rici nemerielne?
EL  |  6.12.2006 12:51

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *