Dary Tří králů mají dodnes léčivou sílu

5.1.2007 00:00
Duchovno

K jesličkám přinesli Tři králové Ježíškovi zlato, myrhu a kadidlo. Dary skutečně hodné Božího syna. Vždyť ve své době byly obě rostlinné pryskyřice stejně cenné jako nejdražší žlutavý kov.

Jejich hodnotu znali již o tři tisíciletí dřív i staří Egypťané, kteří kadidlo využívali nejen k náboženským rituálům, ale přidávali ho také do parfémů a do léčebných prostředků. Myrha jim sloužila k balzamování zesnulých a díky éterickým olejům v ní obsaženým se uplatnila i při desinfikování ran a ošetřování kožních onemocnění. Ani v moderní době však nezůstávají její známé antibakteriální účinky bez povšimnutí. Používá se ve formě tinktury při léčbě zánětů úst a hltanu. Někteří pacienti k ní však mají výhrady kvůli výrazně hořké chuti.

Lékaři však na ni nedají dopustit. Stejně jako na směs pryskyřic, známých pod názvem, kadidlo. Pomáhá totiž při léčbě ran, vředů, nádorů v trávicím traktu, stejně jako při zánětlivých onemocněních, například artritidě, dně nebo revmatu. Osvědčuje se rovněž při boji s rakovinovými nádory, zejména mozkovými, které jsou rezistentní vůči chemoterapii. V laboratorních podmínkách se při pokusech na zvířatech prokázalo, že kadidlu nedokáží odolat ani jiné tumory, třeba prostaty, které rovněž vzdorovaly chemoterapii.

Zdroj: Plus

Související články

Kuřidla pro potěchu, meditaci i léčení

26.7.2001 00:00

Magické užívání bylin

26.4.2001 00:00

Očisty bytu od negativní energie

6.7.2000 00:00

Aromaterapie trochu jinak

12.1.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Velky omyl. Nebyli to kralove, ale mudrci a orientalni spiritisti. Bible...
Rose  |  2.11.2009 09:51

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *